imitace kohoutího kokrhání

21. ledna 2016 v 22:29 | Cíťa |  Divnokydy
Jedna ruka, druhá ruka
třetí ruka... tralala
Kde máš, kluku, třetí ruku?
Kampak se ti schovala?


Dokud chodila jen odspoda nahoru bylo to ještě dobrý, ale od doby kdy chodila i zleva doprava a nedej bože křížem krážem to s ní šlo z kopce. Někdy zapomínala na slova a ve svých snech slyšela mluvit busty a socha Davida se hlasitě dožadovala svého oblečení, aby skryl svou nahotu. Rděl se ve své mramorové růžové a přikrýval si přirození rukama. Teprve tehdy jí došlo, že je to jen chlapec, zatímco busty syčely svými ostrými rozeklanými jazyky hlasitě se dožadující svého těla. Umění na ní pořádalo hon a ona musela uniknout. Staré podobizny lovů ve zlatých rámečcích ožívaly a miniaturní bíglové se hnali v jejich patách s jezdci v červených fracích na vysokých štíhlých koních s hlavou tvarovanou jako pěkná hruštička. Mona Lisa ji doporučila směr nahoru po schodech a přímo doleva hned do zatáčky, ale dá se jí věřit? Ovoce se jí kutálelo pod nohy a kvákalo: Rudolfe! Rudolfe! zatímco za sebou slyšela valící se busty a smutného Davida, který štkal jako vlk na měsíc. Madonna zvedala své oči od malého synka a modlila se za její únik a za její srdce tak roztřeseně bušící a plápolající v domě plném uvěznených duší. Běžela tedy nahoru a břečela úlekem a strachem a málem by vykřikla, ale Výkřik už stál před ní rozježený a mrtovlně páchnoucí jako akt znovuzrození a její lehké klaustrofobie. Říkávalo se že Munkovi předčítali Poeho a Poe měl jámu a kyvadlo, ale jí stačila jen ta jáma, aby se propadla do podlahy a skončila v nekonečné tmě. Mona Lisa byla prolhaná lhářka a ona se pokaždé probouzela ze sna mokrá potem a slzami.
Někdy se jí také zdálo o tom, že je ve vodě s mladíkem, o kterém ví, že je schizofrenik, ale moc ráda se dívala v tom snu na jeho ruce a modrou vodu v nich a své štíhlé bílé tělo. Nabourali do nich autem a ona měla strach a říkávalo se, že dnešní večer nepřežije, ale byla s ním a to bylo stejnak jedno, protože to bylo jen na hodinku a hodinka nic neznamená, že? Někdy ji v tom snu těmi bílými štíhlými prsty ochmatával a někdy taky ne. Budila se divná a toužila po pokračování, poněvadž tenhle sen nikdy neskončil.
Nejvíce ale nesnášela výtahy bez konce a se spoustou knoflíků, kde vždycky vyjela úplně nahoru a nemohla sjet dolů. Nebo naopak sjela až moc dolů a musela se živit potkany a řvát Mami! Mami! dokud jí nikdo neuslyšel. Pak taky jezdívala se spoustou lidí a pokaždé se museli otáčet všemi směry a bylo to tak nechutné a strašné, že se klepala pokaždé pod peřinami zimou.
Aneb podivný akt znovuzrození.

 


Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 22. ledna 2016 v 8:22 | Reagovat

Sekce s Poem. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama